Miesięczne archiwum: Listopad 2015

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie o to, jaki powinien być doskonały serwer, ponieważ wszystko jest uzależnione od tego, jakim celom ma on służyć. Niemniej jednak istnieje kilka najważniejszych parametrów i właściwości serwera, jakie musi zapewnić dostawca usług hostingowych, aby zagwarantować swoim klientom dobrej jakości hosting i niezawodność. Stabilność i bezawaryjność serwera jest tutaj najważniejsza, więc rozwiązania techniczne zapewniające awaryjne zasilanie stanowią podstawę. Przydaje się skuteczne chłodzenie, bo serwery pracujące nieustannie przez 24 godziny na dobę są bardzo obciążone i narażone na przegrzanie. Jest sprawa oczywistą, że hosting , który zalicza niespodziewane przerwy, nikogo nie zadowoli, bo dostęp do danych powinien być zapewniony przez cały czas. Dobry serwer to również serwer bezpieczny, zarówno dla plików, jakie umieści na nim klient, jak i dla danych związanych z kontami pocztowymi. Kolejce właściwości dobrego serwera to duża przestrzeń dyskowa i wydajność.

Kobiety kochają ubrania. Wie o tym niemalże każdy. Zazwyczaj wiąże się to z niedostateczną ilością miejsca w szafie i wiecznymi problemami z upychaniem odzieży. Czasami trzeba więc przebrać ubrania i odłożyć te, z których już nie korzystamy. Powstaje jednak wówczas problem, co z nimi zrobić? Zazwyczaj są one w dobrym stanie, więc szkoda się ich pozbywać. Zajmują jednak cenne miejsce. Dlatego tak dużą popularnością cieszy się allegro. Jest o dobry pomysł na opróżnienie swojej szafy a przy okazji zarobienie paru groszy. Oczywiście, nie zarobimy sporo na używanych ubraniach, jednak zawsze będą to jakieś pieniądze. Ludzie sprzedają swoje rzeczy w różny sposób. Część z nich ustala konkretną stawkę, za jaką decyduje się sprzedać konkretne ubranie. To dobry pomysł w przypadku rzeczy markowych – zawsze bowiem znajdą one swoich amatorów. Inni jednak wystawiają odzież na licytacjach od złotówki. Wówczas mamy niemal całkowitą pewność, że dany przedmiot zostanie sprzedany – nie wiadomo jednak, za jaką cenę. Jedno jest pewne ? nie stracimy na tym.

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia dla wielu ludzi wiążą się z rewolucją. Część osób wyjeżdża, inni z kolei sami będą mieli w domu gości. Gwiazdka to również duży wydatek pieniędzy. Przeznaczamy je nie tylko na przygotowania świąteczne, środki czystości, ozdoby czy produkty spożywcze, lecz przede wszystkim na prezenty. W ferworze zajęć ważne jest, aby nie dać się zwariować. Najlepiej wszystko jest zaplanować wcześniej. Bardzo pomocny okazuje się Internet. Jeżeli wybieramy się w podróż możemy dokładnie sprawdzić dostępne połączenia i zarezerwować bilet. Nawet, jeśli jesteśmy kierowcami  dzięki mapom Google znajdziemy najlepsza i najkrótsza trasę. Dowiemy się również, jakich miejsc lepiej jest unikać, gdyż są często zakorkowane. Jeżeli mamy problem z wyborem prezentu dla bliskiej osoby, Internet również może nam dostarczyć wielu inspiracji. Nie musimy robić zakupów online – czasami wystarczy, że wpadnie nam w oko jakiś produkt. Oszczędzimy w ten sposób mnóstwo czasu, jaki zmarnowalibyśmy chodząc os sklepu do sklepu i szukając czegoś idealnego.

Kasia Tusk, Maja Szablewska czy Anna Mucha. Co raz więcej celebrytek decyduje się na założenia własnego bloga. Na czym polega ten fenomen? Wiele zależy od charakteru danej strony. Bywają one bowiem one różne. Niekiedy są poświęcone w całości prywatnemu życiu danej gwiazdy. Stanowią one wówczas nie lada gratkę dla wszystkich osób, które regularnie czytują magazyny plotkarskie. Same gazety również często posiłkują się informacjami znalezionymi na takich blogach. Celebrytki natomiast w ten sposób mają pewną kontrolę nad informacjami, które przedostają się do mediów ? to one same bowiem decydują, co znajdzie się na blogu i jak wiele ze swojego życia zechcą ujawnić. Równie popularne są jednak blogi mające charakter poradnikowy. Dobre rady mogą dotyczyć różnych kwestii: od butów, ubrań czy kosmetyków aż po refleksje młodych mam i ich wskazówki dla innych. Wówczas celebrytka kreuje siebie na autorytet w danej dziedzinie. Stawia się na równie ze specjalista z danego kręgu tematycznego, co ma za zadania wpłynąć odpowiednio na jej odbiór przez ludzi.

Fotografia amatorska cieszy się w Polsce co raz większą popularnością. Wszystko to za sprawą możliwości, jakie dają nam nowoczesne aparaty cyfrowe. Dzięki nim każdy, choć przez chwile może poczuć się jak profesjonalista. Ciekawym aspektem tego zjawiska jest rosnąca liczba osób korzystających z programów do obróbki graficznej zdjęć, takich jak Photoshop. Dzięki nim bez trudu usuniemy efekt czerwonych oczy czy prawidłowo wykadrujemy obraz. Photoshop jest jednak kłopotliwy w obsłudze dla nowych użytkowników. Mnogość opcji i narzędzi powoduje, że użytkownik czuje się zagubiony przy pierwszym kontakcie z programem. I tu z pomocą przychodzi sieć. Na różnych stronach jest dostępnych wiele darmowych, podstawowych kursów obsługi wspomnianego programu. Zazwyczaj dotyczą one najważniejszych umiejętności, takich jak kadrowanie, zmiana wielkości obrazu czy też usuwanie zbędnych elementów tła. Są jednak i bardziej specjalistyczne poradniki pokazujące, w jaki sposób zmienić kolor danego elementu czy tez jak wykonać mały fotomontaż.

W dzisiejszych czasach dużą wagę przywiązuje się do wiedzy. Inwestujemy w kursy językowe i różne szkolenia. Często zaopatrujemy się w specjalistyczne książki z danej dziedziny, aby poszerzyć swoje horyzonty. Analogicznie w przypadku dzieci ? kupujemy im encyklopedie i słowniki, aby rozbudzić w nich miłość do wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności. Kupowanie słowników jednak powoli staje się przeżytkiem. A wszystko to za sprawą Internetu. Przede wszystkim ? w sieci można znaleźć wiele informacji na interesujący nas w danej chwili temat. Nie potrzeba encyklopedii, aby dowiedzieć się, co oznacza dane słowo. Oczywiście, nie można bazować na informacjach z Wikipedii, jednak w sieci można znaleźć wiele słowników dostępnych online, sygnowanych przez renomowane firmy, takie jak PWN. Jest to sprawdzone źródło, korzystając więc z niego możemy mieć absolutną pewność fachowości znalezionych informacji. Ze słowników tego typu korzystają często nauczyciele czy profesorzy. Czemu więc wydawać pieniądze na coś, co jest dostępne w Internecie za darmo?

Pomimo faktu, że na rynku dostępna jest niezliczona ilość komputerów gotowych do używania od razu po przyniesieniu ze sklepu wiele osób decyduje się na samodzielne składanie swojego wymarzonego sprzętu. Dla każdego kto interesuje się komputerami odpowiedź na pytanie dlaczego tak jest nie będzie zbyt trudna. Wynika to z faktu, że na rynku jest tak wiele różnych części komputerowych, w różnych cenach, różnej klasy i można znaleźć bardzo wiele, często przeciwstawnych opinii o nich, że nie może dziwić fakt, ze wiele osób chce samodzielni złożyć swój komputer. Można dokonać tego na dwa sposoby. Pierwszy polega na stworzeniu konfiguracji, która zostanie złożona w sklepie komputerowym. Druga metoda to samodzielna skompletowanie potrzebnych części a następnie złożenie ich w całość w domu. Trzeba pamiętać, ze niezbędna do tego jest nie tylko jakaś wiedza ale także cierpliwość i dokładność. Przy odpowiedniej dozie cierpliwości można samemu złożyć komputer co później jest powodem do samozadowolenia a także sprawia, ze korzystanie z własnoręcznie złożonego komputera jest nieco bardziej przyjemne.

W rozważaniach o częściach komputerowych bardzo często pomija się tak mało istotne elementy jak kamery internetowy. Tylko czy aby na pewno są one nieistotne? W dobie internetu, który bardzo często jest używany jako platforma komunikacji międzyludzkiej wszelkie urządzenia pomagające w niej nabierają istotnego znaczenia. Nie tak dawno jeszcze łącza internetowe były na tyle słabe, że z trudem pozwalały na komunikację głosową w dobrej jakości. Dzisiejsze bardzo mocne łącza umożliwiają nawet transmisję obrazu w standardzie High Definition. W związku z tym korzystanie z kamer internetowych umożliwiających widzenie się rozmówców staje się całkiem powszechne i normalne. Oprogramowanie takie jak Skype umożliwia takie rozmowy a także jest bardzo wygodne w używaniu. W chwili obecnej to najpopularniejszy program do prowadzenia rozmów video. Także kamery internetowe stają się coraz lepsze i wiele z nich oferuje już standard HD a ich ceny systematycznie spadają. Warto zauważyć, że wiele komputerów przenośnych jest już fabrycznie wyposażonych we wbudowane kamery internetowe.

Komputer sam w sobie jest prawie zupełnie bezużytecznym urządzeniem w zastosowaniach domowych bez podłączonych do niego peryferiów. Myśląc o peryferiach większość osób od razu pomyśli o monitorze a często zapomni o tym bez czego nie ma możliwości korzystania z komputera czyli klawiatury i myszki. Te prozaiczne urządzenia w znaczącym stopniu decydują o komforcie pracy i zabawy przy komputerze. Dlatego w związku z tym faktem na rynku jest dostępne prawdziwe zatrzęsienie różnego rodzaju myszek i klawiatur. Najtańsze z nich dostępne są w supermarketach a ich koszt to dosłownie kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Często jednak ich jakość oraz trwałość pozostawiają wiele do życzenia i większość użytkowników doradza kupowanie sprzętu renomowanych firm takich jak na przykład Logitech lub Microsoft. Wiadomo, że produkty pochodzące od znanych producentów zagwarantują nie tylko bardziej komfortowe używanie ale także dłuższe co w efekcie może sprawić,ze będzie także bardziej opłacalne niż kupowanie peryferiów w supermarketach.

Jednym z elementów komputera, które widzimy jako pierwsze jest oczywiście obudowa. Pozornie ten element składowy komputera nie ma większego znaczenia dla używania sprzętu jednak jest to tylko pozorne wrażenie. Dobrej klasy obudowa pozwoli nie tylko na komfortowe ale także dobre dla podzespołów używanie jednostki centralnej. Jak wiadomo największym zagrożeniem dla podzespołów komputerowych jest wysoka temperatura. Posiadanie dobrej klasy obudowy pozwoli na skuteczne pozbywanie się gorącego powietrza z wnętrza maszyny a tym samym wydłuży jej żywotność a nawet wpłynie pozytywnie na wydajność. Z kolei dobre wyciszenie obudowy pozwoli zneutralizować dźwięki wydawane głównie przez wentylatory pracujące wewnątrz komputera i tym samym zwiększyć znacząco wygodą pracy przy komputerze. Pozytywny wpływ dobre wygłuszenie pracy komputera będzie miało na wydajność pracy lub radość z zabawy. W związku z tym nie warto przesadnie oszczędzać i kupować najtańszej obudowy na rynku ponieważ niedługo później może okazać się, że niezbędna będzie jej wymiana.